Zvuk a my

 

"Ten, kdo zná tajemství zvuku, zná tajemství celého Vesmíru." Hazrat Inayat Khan (súfijský mystik)


Zvuk je podle mě opravdu jedním ze základů vesmíru, protože ve vesmíru se vše neustále pohybuje a každý pohyb vytváří také zvuk. Naše smysly samozřejmě všechny typy zvuku neslyší, což je určitě dobře, protože jinak bychom byli vlastně neustále ohlušováni. Uvádí se, že lidské ucho vnímá rozsah zvuku o frekvcenci přibližně od 16 Hz do 16 kHz. Pod 16 Hz je tzv. infrazvuk, nad 20 kHz ultrazvuk.

 

I věda už pomalu začíná oficiálně přicházet na to, čeho staré filozofie využívají už dávno. Myslím tím např. možnosti léčení.

 

Zvuk je také základem každého slova, kterých denně mnoho vyslovujeme a také slyšíme. Určitě většina z nás má zkušenost, že slovem lze ublížit/zranit, ale stejně tak pohladit/léčit. Toho se samozřejmě už dlouhodobě využívá v léčitelství/meditacích, ale tzv. oficiální věda to stále opomíjí.

 

Zvuky (tóny) je samozřejmě tvořena i veškerá hudba, kterou denně v různých formách posloucháme. Léčivých schopností hudby se využívá např. v muzikoterapii.

 

Praktickou ukázku působení zvuku na tekutiny a zmagnetizované částice můžete vidět ve videu níže. Když si uvědomíte, že většinu našeho těla tvoří voda a že naše tělo má vlastní elektromagnetické pole, závěr si každý snadno udělá sám.

 

Protože jde o silnou energii, je vhodné si promyslet, co říkáte (a jak), co posloucháte nebo zpíváte. Budete-li o sobě či jiných prohlašovat určité věci, stanou se z nich "pravdy", kterým budete věřit a ony Vás budou zase zpětně ovlivňovat (viz známé přísloví, že stokrát opakovaná lež se stane pravdou, které je v naší společnosti bohatě využíváno).